Sreda, 15.09.2004.

20:11

Iskopano pet skeleta u Kevljanima

Izvor: SRNA

Default images
Iz masovne grobnice Kevljani kod Kozarca iskopani su skeleti 5 žrtava.

 To je u sredu rekao načelnik Federalne komisije za traženje nestalih Jasmin Odobašić.  On je ocenio da je današnja poseta načelnika opštine Prijedor Nade Ševo masovnoj grobnici "izuzetno hrabar potez" i znak dobre volje. Prema Odobašićevim riječima, u BiH neće biti pomirenja "dok svi zvaničnici ne dođu na masovne grobnice svih naroda i dok se ne počnu boriti protiv odgovornih za njihovo postojanje".

Iz grobnice Kevljani za mjesec dana iskopani su skeletni ostaci 133 žrtve i pronađeni lični dokumenti trojice Hrvata i 11 Bošnjaka koji su 1992. godine bili zatvorenici logora Omarska.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: