Jaguar Rejsing je u Barseloni juče predstavio svoj bolid za predstojeću sezonu, Jaguar R5. Mark Veber i Kristijan Klajn su na ceremoniiji imali zaduženje da novinarima i gostima otkriju novi bolid, od kojeg ova ekipa očekuje da postavi bolje rezultate nego prethodnici.
»
Jaguar R5 je prvo auto koji smo uspeli da konstruišemo od nule, pod novom menadžment strukturom, na osnovu iskustava koja smo stekli proteklih sezona«, izjavio je juče direktor tima Dejvid Pičvort.
Kada je reč o aerodinamici Ben Agatengelou objašnjava filozofiju. »
Mnogo smo naučili iz modela R4 i svo znanje smo iskoristili na novom bolidu R5. ideja je bila da određene delove karoserije poboljšamo i preradimo, a ne da pravimo ekperimente sa oblicima«.
Marku Veberu će ovo biti druga sezona u Engleskoj ekipi, a ovo su njegovi utisci o novom autu. »
Imao sam priliku da novi R5 isprobam prošle nedelje u Limelu, ali sam samo vozio u pravoj liniji. Rezultati su bili zadovoljavajući. Ove sezone moračemo da poboljšamo svoje rezultate na trkama, jer oni proteklih godina nisu bili za pohvalu. Kvalifikacije su nam išle od ruke i u njima sam uživao, ali sada se moramo dobro pokazati i za vreme trke kako bi osvojili dobre poene. Novo pravilo da jedan motor mora trajati čitavog takmičarskog vikenda znači da će mnogi vozači imati problema sa izdržljivošću svoji motora na prvih nekoliko trka i mi tu situaciju moramo iskoristiti«.
Sa Veberom je u ekipi i mladi Austrijanac Kristian Klajn. »Nisam mogao dobiti bolju priliku da započnem svoju karijeru u Formuli jedan. Predamnom je težak period učenja ali Mark i tim mi pružaju dragocenu podršku«.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare