Generalni menadžer Džef Petri i vlasnici Kingsa braća Maluf povukli su u utorak ( po mnogima) iznenadjujući potez, pošto su trejdovali Kiona Klarka u Jutu. U razmenu su uključena i dva pika iz 2.runde drafta koja će umesto u Sakramento otići u Solt Lejk Siti, dok će Kingsi dobiti takodje pika iz 2.runde drafta.
Cela operacija izvedena je sa namerom da se sačuva klupska kasa Sakramenta, koja je dodatno opterećena dolaskom Breda Milera. Pored 10 miliona dolara ( Klark je iskoristio klauzulu u ugovoru i produžio boravak u Kaliforniji za još godinu dana, za 5 miliona dolara ( uz dodatnih 5 za taksu na luksuz pošto su Kingsi probili seleri kep) Kingsi dolaze u poziciju da mogu da potpišu novi ugovor sa Džimom Džeksonom.
Sa druge strane Klark će u 5. NBA sezoni promeniti i četvrti klub, a Juta će nakon neuspelih pokušaja da angažuje Magetija i Terija, dobiti dobrog igrača oko koga će moći da gradi deo svoje igre koja je oslabljena odlskom tandema Stokton – Meloun.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 11
Pogledaj komentare