Nedelja, 06.07.2003.

21:52

Ubijen američki vojnik

Izvor: Beta

Default images
Jedan američki vojnik danas je pogodjen iz vatrenog oružja dok je čuvao Univerzitet u Bagdadu, nakon čega je podlegao povredama u obližnjoj vojnoj bolnici, saopštila je centralna komanda armije SAD u Kataru. Kako se navodi u saopštenju, vojnik je podlegao "teškim povredama iz vatrenog oružja".

Studenti koji su se zadesili na mestu gde se dogodio incident, rekli su da je vojnik pogodjen u glavu u studentskom gradu unutar Univerziteta, u južnom delu Bagdada. Prema njihovim rečima, vojnika je posle pucnjave povezao vojni helikopter, nakon čega su američke trupe opkolile Univerzitet. Dvadesetšest američkih i britanskih vojnika ubijeno je u Iraku posle 1. maja, kada je predsednik SAD Džordž Buš objavio prekid većih vojnih operacija u toj zemlji.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: