Najbolji teniser sveta ostvario je jednu od najvećih pobeda u karijeri, pobedio je šampiona Rafaela Nadala sa 3:6, 6:3, 7:6 (4), 6:2.
Fantastičan meč, spektakularna borba dvojice titana, nešto što svet tenisa odavno nije video i otuda će Novak u nedelju u finalu igrati za drugi pehar u Parizu i 19. slem u karijeri protiv Stefanosa Cicipasa.
Ali kralj Pariza mogao je da završi u prašini samo na jedan način, da bude nokautiran od najboljeg na svetu i to se i dogodilo.
Tako je Novak stigao do 80. pobede na turniru, i 30. u ukupno 58. mečeva sa Nadalom. Meč je trajao 253 minuta.
Neverovatno je počeo duel, gemom u kojem je servirao Nadal i koji je trajao punih devet minuta.
Novak je imao tri prilike da napravi brejk, ali je propustio priliku, što posle sjajnih servisa Španca, što posle svojih grešaka i Nadal je to umeo da kazni.
Odmah je potom iskoristio svoju prvu brejk priliku, došao do brejka i potom ubedljivim servis gemom i do 3:0.
Kada je teniser iz Manakora stigao do 5:0 svi su pomislili da bi to mogla da bude repriza premijernog seta iz prošlogodišnjeg finala, ali Novak nije tako mislio.
Dobio je prvi gem na svoj servis, a onda je posle skoro osam minuta igre na servis Nadala, iskorostio treću brejk priliku u gemu i smanjio na 2:5.
Potom je u narednom gemu morao da spašava još jednu set loptu, uspeo je i smanjio na 3:5, ali je zaostatak od početka bio prevelik.
Iako je uspeo da spasi tri set lopte u narednom gemu, nije uspeo četvrtu i posle 59 minuta igre Nadal je upisao set u svoju korist.
Foto: Profimedia
Sjajno je Novak otvorio drugi set, uspeo je da dobije svoj servis gem s nulom, a potom načini brejk i povede sa 2:0.
Šteta, nije uspeo to da potvrdi, Nadal je napravio ribrejk s nulom i smanjio na 2:1, a potom je izjednačio na 2:2.
Znao je Novak da je tu, da je u igri, na 3:2 je uspeo da dođe do 0:40 i tri brejk lopte, prve dve nije iskoristio, ali jeste treću i tako je poveo sa 4:2.
Koliko je samo Novak imao muka da potvrdi taj novi brejk, suočavao se sa brejk loptama ponovo, ali je izdržao, poveo sa 5:2.
Španac je smanjio na 5:3, potom je u devetom gemu dva puta imao priliku da vrati brejk, ali Novak je mentalna gromada - sve to je izdržao, iskoristio set loptu i posle 51 minuta igre došao do 6:3 i 1:1 u setovima.
Rafa je to iskoristio da ode u svlačionicu, napravio je malo veću pauzu čini se, ali nije dobio opomenu.
Foto: Profimedia
Počeli su treći set laganim gemovima, a onda je Novak propustio dve brejk šanse u trećem gemu.
Nije ga to omelo, dobio je gem s nulom, da bi potom u petom gemu stigao do brejka za 3:2.
Uzvratio je Nadal momentalno, 3:3, ali čudesni Novak nije popustio, s nulom je načinio ribrejk za 4:3!
Uspeo je da preživi i naredni servis gem povede sa 5:3, da bi na 5:4 odservirao za prednost od 2:1 u setovima.
Međutim, Nadal je uspeo da vrati i taj brejk, povede sa 6:5.
U tom 12. gemu Novak je imao 40:30, ali je Nadal uspeo da stigne do set lopte koju je Novak spasao - drop šotom!
I onda dolazi do taj-brejka u kojem je bio pravi zid, imao je više nerava i dobio ga rezultatom 7:4.
Publika je dobila dozvolu Vlade Francuske da ostane, bila bi prava šteta da su morali da odu posle svega što su videli.
Nadal je uspeo da se konsoliduje na startu četvrtog seta, uspeo je da dođe do brejka i povede sa 2:0.
Ali šta je Novak uradio posle toga!
Dobija šest gemova u nizu stiže do 6:2 i fenomenalne pobede nad Nadalom, druge u Parizu.
Sve detalje sa meča na stadionu "Filip Šatrije" mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Sukobi na Bliskom istoku u ratu SAD i Izraela protiv Irana nastavljaju se i 16. dana. Izraelska vojska saopštila je da je od ponoći iz Irana na Izrael ispaljeno šest balističkih raketa. IRGC obećava da će progoniti i likvidirati Benjamina Netanjahua.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je u telefonskom intervjuu za NBC News da Iran želi da postigne sporazum, ali da Sjedinjene Američke Države za sada nisu spremne na dogovor.
Rat u Ukrajini – 1.481. dan. Nastavljaju se borbe duž linije fronta. Ruska PVO za deset sati uništila 280 ukrajinskih dronova, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Demonstranti na Kubi opljačkali su zgradu Komunističke partije tokom protesta izazvanih visokim cenama hrane i čestim nestancima struje, saopštilo kubansko Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Nakon skandaloznog otkazivanja koncerta Tonija Cetinskog u sali Spens 8. marta, sada se oglasila njegova žena i menadžerka, Dubravka Cetinski, koja tvrdi da je ona bila inicijator te odluke.
Forbes je objavio listu najplaćenijih holivudskih glumaca u 2025, a američki glumac i komičar Adam Sendler proglašen je najplaćenijim glumcem u Holivudu u toj godini.
Jakov Jozinović održao je koncert pred prepunom salom Spens u Novom Sadu, nakon što je njegov kolega Toni Cetinski na istom mestu otkazao koncert i izazvao lavinu negativnih komentara.
Na mapi koja je prikazala Evropu kroz prizmu alkoholnih pića koja se piju u njenim državama, izostavljena je rakija, što je pokrenulo lavinu komentara "ozlojeđenih" Balkanaca.
Ko bi trebalo da izbegava čaj od đumbira, šta kažu medicinska istraživanja o njegovim rizicima, zašto ova popularna biljka može biti problematična za pojedine grupe ljudi i kada je neophodno konsultovati lekara pre konzumacije?
Novo istraživanje pokazuje da ishrana možda ima mnogo veći uticaj na pojavu anksioznosti nego što se ranije mislilo. Tačnije, nedostatak jednog nutrijenta mogao bi stajati iza čestog osećaja teskobe.
Nekoliko slavnih, uključujući Vila Smita, Bilija Kozbija i Harvija Vajnštajna, izbačeno je iz Akademije i ne može prisustvovati Oskarima zbog teških prekršaja.
Ako ste u potrazi za uzbudljivom krimi serijom, trebalo bi da znate da je izašao triler "Gone", šestodelna serija, objavljena 8. marta. Autor je Džordž Kej, tvorac i scenarista popularnih serija "Hijack" i "Lupin".
Na ovogodišnoj dodeli nagrada Zlatna malina za najgora filmska ostvarenja, ubedljivo je dominirao Ajs Kjub koji je proglašen za najgoreg glumca, a njegov film "Rat svetova" izabran je za najlošiji, prenosi danas magazine Verajeti.
Iran’s Shia allies in Lebanon and Iraq have entered the war after U.S. and Israeli strikes on Iran, while the Yemeni Houthi rebels, despite being heavily armed and capable of attacking Gulf neighbors, have not yet joined the conflict, Reuters reports.
The conflict in the Middle East has entered its 14th day, as fighting between Israel and Iran continues with no signs of easing, amid new attacks, rising tensions, and fears of further escalation in the region.
U.S. Secretary of Defense Pete Hegseth is facing criticism over his “maximum authority on the battlefield” policy after a preliminary investigation indicated that an Iranian school was hit, resulting in deaths of around 175 civilians, likely from a U.S. strike
The European Union once played a central role in diplomacy with Iran — it also helped broker the 2015 nuclear deal. That is no longer the case. Is the EU still able to shape events, or has it been pushed to the sidelines?
Russia is ready to assist in finding a solution to the Iran crisis and advocates for an urgent de-escalation of the conflict in the Middle East through political and diplomatic means.
PEGI, organizacija koja određuje starosne oznake za video-igre u Evropi, uvodi stroža pravila za ocenjivanje naslova koji sadrže mikrotransakcije i takozvane loot box mehanike.
Kompanija Google predstavila je najveću nadogradnju navigacije u aplikaciji Google Maps u poslednjih deset godina, zahvaljujući dubokoj integraciji veštačke inteligencije Gemini.
Renault je saopštio da planira 36 novih modela do kraja decenije, kako bi podstakao rast usred intenzivirane konkurencije na svojim ključnim tržištima.
Komentari 1106
Pogledaj komentare