Utorak, 11.04.2006.

11:35

Šestoro dece žrtve granatiranja

Šestoro dece je poginulo, a 14 osoba je povređeno u eksploziji granate u istočnom Avganistanu, saopštila je policija.

Izvor: Beta

Default images

Granata je pogodila dvorište škole Salabah u gradu Asadabadu, nedaleko od američke vojne baze, izjavio je policijski zvaničnik provincije Kunar Mohamed Hasan. Više stotina dece, uzrasta od šest do 16 godina, bilo je u školi u trenutku napada.

Policijski zvaničnik je rekao da su za napad odgovorne pristalice talibana. Provincija Kunar je često meta napada pobunjenika, a prema Hasanovim rečima, napad je bio usmeren na školu pošto talibani vode kampanju protiv programa obrazovanja koje finansira Vlada.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: