18:00

EP: Sonja Stolic 9. u finalu na 5 km

Izvor: B92, Beta

Default images
Spanska atleticarka Marta Domingez osvojila je zlatnu medalju u trci na 5.000 metara na Evropskom prvenstvu u Minhenu, dok je Jugoslovenka Sonja Stolic zauzela deveto mesto, oborivsi licni rekord.

Srebrna medalja pripala je Irkinji Sonji O'Saliven, dok je trece mesto i bronzu osvojila Ruskinja Jelena Zadoroznaja.

U uzbudljivom finisu Spanjolka je u trecem napadu uspela da pretrci Irkinju i u sjajnom finisu postigne vreme 15 minuta, 14 sekundi i 76 stotinki.

Jugoslovenka Sonja Stolić opravdala je ocekivanja zauzevsi deveto meseto sa licnim rekordom. Ona je stazu pretrcala u vremenu 15 minuta, 33 sekunde i 42 stotinke.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.