11:00

Partizan - Hamarbi 4:0 (konacan rezultat)

Izvor: B92

Default images

91. minut Prica je gotova. Farina je odsvirao kraj. Crno-beli su se plasirali u 3. kolo kvalifikacija. Posle cetiri godine, Bajern se vraca u Beograd.
88. minut Slobodan udarac za Partizan. Sa 25 metara sutira Zvonimir Vukic i pogadja precku
82. minut Svedski navijaci ne prestaju da bodre Hamarbi i u nekoliko navrata su skandirali "Srbija, Srbija"
80. minut Usao Anderson umesto Vinsensa
79. minut Cakar usao umesto Ivica. Partizan poveo sa 4:3 u kornerima !
77. minut GOL ! 4:0 ! Dobro je prosao Trobok, dodao do Vukica koji sa tri metra pogadja stativu. Na loptu natrcava kapiten Sasa Ilic i 4:0.
76. minut Izmena kod Svedjana, Johanson umesto Maksa
75. minut Dobar centarsut, Vukic sa pet metara iznad precke
Svedjani deluju potpuno izgubljeno, crno-beli superiorni, ne prestaju sa napadima. Za sedam dana u Beogradu igra minhenski Bajern.
67. minut Izmena u Partizanu. Umesto Ilijeva u igru usao Trobok
63. minut GOL ! 3:0 !
Posle drugog kornera Svedjana, dobro je intervenisao Savic, organizovan je kontranapad. Vukic je odlicno proigrao Ilijeva, koji je lako savladao golmana Covica.
57. minut Izmena kod Hamarbija, Andreas Hermanson umesto Forsta. Objavljeno da utakmici prisustvuje 13.917 gledalaca.
53. minut GOL ! 2:0 ! Dugacku loptu izbacila odbrana Partizana, golman gostiju Covic istrcao i loptu izbio glavom, do nje je dosao Ilic, prosledio Ilijevu, ovaj Vukicu, koji je asistirao Lazovicu, a ovaj iskosa sa desne strane doveo crno-bele u vodjstvo, a Bajern verovatno u Beograd !
49. minut GOL ! 1:0 ! Partizan poveo sa 1:0. Centarsut Cirkovica, pogresila je odbrana Svedjana. Naleteo je na loptu Ivic i sa 17 metara poslao ostar sut u donji desni ugao
46. minut  Logicno... pocelo drugo poluvreme

Italijan Stefano Farina odsvirao kraj prvog poluvremena. Zvizduci na stadionu crno-belih. Ovaj rezultat vodi Partizan u trece kolo kvalifikacija. Jugoslovenski sampion je u prvom delu bio opasniji, ali su Svedjani odrzavali egal igru, pre svega na sredini terena. Ocekuje se da Tumbakovic izmeni koncept igre u drugom poluvremenu, s obzirom da je rezultat vise nego aktivan.

Na stadionu prisutni, Predrag Drobnjak, Marko Jaric, Vlado Scepanovic, ali i trener Zvezde, Zoran Filipovic.

45. minut Prvi korner za Partizan (iznudio ga Miskovic), Vukic sa leve strane, ali Lazovic nije uspeo da zahvati loptu.
44. minut Centarsut Ilijeva, Ivic izblokiran
Opsti je utisak da su crno-beli bolji rival, medjutim uglavnom napadi idu kroz sredinu, dok se krila prakticno ne koriste.
31. minut Poje glavom na centarsut Bakircoglua sa sedam metara, Radakovic brani
30. minut Umesto povredjenog Jeremica usao je Miskovic
28. minut Poje se dobro snasao sa 11 metara, ali je sutirao preko gola
26. minut Slobodan udarac, Vladimir Ivic sa 25 metara iznad precke
21. minut Sulejman zuti karton, "kacio" se na Iliceva ledja desetak metara
Poslednjih desetak minuta utakmice nije bilo sansi, ali crno-beli imaju blagu inicijativu.
11. minut prvi korner izveli Svedjani, ali bez uspeha
9. minut Bakircoglu izbegao ofsajd zamku i lose sutirao iskosa sa 17 metara preko gola
6. minut  Dobar prodor Lazovica, ali su se u kaznenom prostoru spetljali prvo Vukic, a potom i Ilijev.
5. minut   Zuti karton Igoru Duljaju posle faula sa ledja
2. minut  Vec na samom pocetku utakmice Partizan je imao dobru priliku. Sa desne strane centrirao je Cirkovic, a Danko Lazovic sa 7-8 metara sutirao glavom pored desne stative

Na stadionu Partizana ima desetak hiljada gledalaca. Prema izvestajima naseg reportera, atmosfera je dobra. Izmedju istoka i severa u ogradjenom delu nalazi se i preko 500 navijaca svedskog kluba. Incidenata za sada nije bilo. Centralni transparent na juznoj tribini je "Mnogo smo jaki".