Ponedeljak, 19.07.2004.

12:15

Optužbe na račun bivšeg ministra

Izvor: Beta

Default images

Ministarstvo nauke optužuje prethodnike da su oštetili republički budžet za oko 58 miliona dinara.

Uprava za zaštitu životne sredine utvrdila je da je rukovodstvo bivšeg Ministarstva za zaštitu prirodnih bogatstava i životne sredine, tokom 2003. godine, oslobodilo najmanje 16 preduzeća iz Srbije plaćanja carinskih dažbina na uvoz strane opreme "pod okolnostima i primenjujući kriterijume koji mogu biti sporni", navodi se u u saopštenju Ministarstva nauke i životne sredine u ponedeljak.

Te carinske dažbine iznosile su oko osam miliona evra, a takvim postupanjem budžet je uskraćen za oko 58 miliona dinara, saopštilo je Ministarstvo. Dodaje se da je sva dokumentacija u vezi sa spornim slučajevima dostavljena Ministarstvu finansija i Upravi carine.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 6

Pogledaj komentare

6 Komentari

Podeli: