Subota, 19.07.2003.

12:03

Kriza Vlade albanije, ministri podnose ostavke

Izvor: Beta

Default images
Albanski ministar inostranih poslova Ilir Meta i ministar za integracije Sokol Nato podneli su ostavke posle sednice Vlade, održanoj u petak uveče, na kojoj je došlo do sukoba povodom različitih ocena o radu kabineta. Ovim ostavkama dvojice ministara, razočaranih što ta balkanska zemlja nije uspela da poboljša životni standard 3.1 milion stanovnika Albanije, samo je produbljena kriza albanske Vlade koja traje već izvesno vreme. Ostavke su donele nove nevolje za premijera Fatosa Nanoa, koji se bori da poboljša uslove u jednoj od najsiromašnijih zemalja u Evropi.

 Nano i Meta su članovi dominantne Socijalističke partije, a njihove nesuglasice po svemu sudeći će produbiti podeljenosti na svim nivoima vlasti. Borba za vlast najverovatnuije će komplikovati napore da se Albaniji pruži pomoć u priključenju Evropskoj uniji i NATO-u, jer je kabinet nedovoljno koherentan da bi mogao da prihvati teške odluke koje su potrebne kako bi se zemlja pripremila za članstvo.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: