Možda Srbija i nije tako loše prošla VIDEO

Fudbaleri Brazila pokazali su svoju klasu u susretu sa Južnom Korejom, u okviru osmine finala Mundijala.

Izvor: MT

Ponedeljak, 05.12.2022.

20:50

EPA-EFE/Rungroj Yongrit

Azijskom timu dali su čak četiri pogotka u prvom poluvremenu, u razmaku od 29 minuta.

Impresivan nastup "karioka" krenuo je golom Vinisijusa u sedmom minutu utakmice, kada je sačekao loptu na levoj strani u rutinski prevario golmana Koreje.

Da ovo neće biti dobro veče za Koreju videlo se u 13. minutu, kada je Rišarlison iznudio penal, a Nejmar bio egzekutor, uprkos težnjama golmana azijske selekcije da ga zbuni.

Prelepu akciju Brazilci su napravili i u 29. minutu, kada je na dodavanje Tijaga Silve, gol postigao i Rišarlison.

Zanimljiva scena viđena je prilikom proslave, pošto ovoga puta nisu sami reprezentativci plesali, već su isto zatražili i od selektora Titea. Ovaj im je izašao u susret.

Tačku na perfektno poluvreme stavio je Lukas Paketa, posle odlične polukontre i ubačaja Vinisijusa.
Isti broj golova za poluvreme u Kataru postigli su samo Španci, protiv Kostarike, koju su tukli na kraju rezultatom 7:0.

Deluje da su "karioke" Korejcima mogli da daju još bar nekoliko pogodaka i tako ih dodatno osramote na velikoj sceni.

Spomenuta partija Španije svakako ne može da se meri sa ovakvom impresivnom partijom Brazila protiv Koreje, pošto je, ipak, u pitanju nokaut faza planetarne smotre.

Možda onih naših 0:2 iz susreta sa Brazilom i ne može da se gleda kao neuspeh.

Izgleda da je to bilo samo zagrevanje za ono što petostruki šampion sveta ima nameru da pokaže.

Rival u četvrtfinalu će im biti Hrvatska, a tamošnji mediji su, nakon pobede nad Japanom, euforiju iskazali naslovom poput ovog: "Ma, dajte Brazil da se igramo..."