Mornar pobedio Budućnost za sebe – i Zvezdu!

Mornar je kao domaćin savladao Budućnost rezultatom 100:92, u meču 23. kola ABA lige.

Izvor:

Nedelja, 18.04.2021.

18:59

Mornar je tako posle tri vezana poraza upisao pobedu koja ih šalje na četvrto mesto, koje vodi u doigravanje. Ipak, ako Cedevita Olimpija pobedi Megu i Cibonu, slovenački tim ide u plej-of.

Takođe, učinili su veliku uslugu Crvenoj zvezdi.

Ako crveno-beli pobede Krku i Zadar u preostale dve utakmice, u plej-of ulaze sa prvog mesta.

Mornar je loše otvorio utakmicu i posle prve četvrtine imali su velikih -11.

Vraćaju se u drugoj deonici i postižu čak 37 poena, pa na poluvreme odlaze sa +2.

U trećoj četvrtini dobrom odbranom zatvaraju Podgoričane i pred poslednjih 10 minuta imali su +9.

Lako su tu prednost održali i došli do važne pobede.

Do trijumfa su ih predvodili Pulen sa 32 poena i Nidam sa 20.