TSC ispao iz Evrope posle jednog od "najluđih" mečeva u istoriji fudbala!

Fudbaleri TSC iz Bačke Topole ispali su iz Lige Evrope posle poraza nakon penal serije i 6:6 u regularnom toku od rumunskog FCSB.

Izvor: LN

Četvrtak, 17.09.2020.

20:10

TSC ispao iz Evrope posle jednog od
STARSPORT photo Belgrade Serbia

Meč koji je odigran u Senti pamtiće se dugo i o njemu će se pričati širom sveta iz mnogo razloga.

FCSB je u Sentu došao bez čak devet prvotimaca koji su ispali iz protokola zbog koronavirusa koji je "ušao" u klub.

Rumunski klub je na klupi imao samo tri igrača, od kojih su dvojica bila vezisti a jedan napadač, dok je golman Dukan standardno četvrti čuvar mreže ekipe.

I pored toga nekadašnji šampion Evrope je uspeo da odigra 120 minuta i da isparira srpskom predstavniku, koji je meč završio sa dva igrača manje zbog crvenih kartona.

FCSB će u narednom kolu igrati protiv Libereca, dok je TSC završio prvi izlazak u Evropu u istoriji kluba.

Potrebno je istaći da su momci iz Bačke Topole odigrano neverovatno hrabar meč i sa devetoricom se borili do poslednjeg sudijskog zvižduka, a u dva navrata – sa dva igrača manje – uspevali da izjednače samo minut nakon što su primili gol, te imali i priliku da pobede.

Prvi od 12 golova viđen je u 11. minutu, a poveo je TSC.

Milićević se dobro pozicionirao, dobio savršenu loptu od Zeca sa desnog boka i glavom je smestio u gol.

Na drugi gol se nije puno čekalo, samo tri minuta.

Meč ste mogli da ispratite uživo uz naš LIVE BLOG.
Lukić je uradio sve kako treba, probio odbranu protivnika, a onda proigrao Duronjića koji je savršenim "bockanjem" rešio situaciju jedan na jedan.

TSC je kontrolisao ritam, a trener gostiju je jednog od trojice igrača na klupi ubacio već u 20. minutu kada je levog beka Pantea zamenio napadač Petre.

To mu se isplatilo već u 25. minutu, kada je Koman je ostao potpuno sam na drugoj stativi i poslao loptu u prazan gol.

Levi bek Dejan Ponjević je imao mnogo problema da se odbrani od napada protivnika i često je ispadao, te pravio faulove.

Dobio je žuti karton, a zatim u 40. minutu umalo i crveni, ali ga je sudija samo verbalno opomenuo.

Ipak, samo tri minuta kasnije Ponjević nije mogao da odoli a da ne sruši protivnika sa leđa i zasluženo bude poslat na prerano tuširanje.

FCSB je krenuo u napad od samog starta drugog poluvremena i već pet minuta kasnije došao do prvog izjednačenja od početka meča. Bio je to odličan prodor najboljeg igrača danas Komana, a onda još bolji udarac Denisa Mana koji Filipović nije uspeo da odbrani.

Nepun minut kasnije, prva velika zbrka u kaznenom Rumuna. Velika greška mladog Dukana pred svojim golom i lopta dolazi do štopera Antonića koji je smešta u mrežu.

Tu drami nije bio kraj.

Briljirao je Filipović na golu svoje ekipe, ali nije mogao ništa da uradi u 63. minutu. Tada je Balaž užasno reagovao i napravio penal, koji je iskoristio Denis Man.

Sreća za TSC došla je u 73. minutu kada je Koman, koji je bio ubedljivo najbolji igrač utakmice, morao da napusti teren.

Ređale su se prilike na obe strane, ritam je sve vreme bio "paklen", ali se do nadoknade vremena nije video nijedan gol. To je, pak, bilo zatišje pred buru.

U 93. minutu nije imao sreće Balaž po drugi put na meču, pa se lopta posle udarca Jona odbila od njegove noge i lobovala Filipovića.
Svi su mislili da je to kraj, ali to nije bio slučaj.

Minut kasnije desila se nova čudna situacija u kaznenom FCSB-a, a veliku šansu realizovao je Tomanović za nestvarnih 4:4.

Ušlo se u produžetke i malo ko (da ne kažemo niko) je mislio da ćemo tu videti čak još četiri gola, ali to se i desilo.

Ogromnu priliku je u 97. minutu imao rezervista Silađi, ali mu je Dukan, koji je kiksirao nekoliko puta, refleksno zaustavio udarac u situaciji jedan na jedan.

U 105. minutu, pred sam kraj prvog produžetka i minut nakon prilike Silađija, usledila je kazna.

Man ostaje sam i sa ivice šesnaesterca kompletira het-trik za 4:5.

Ipak, kao što su sada već i neki možda očekivali, minut posle toga bilo je ponovo nerešeno.

Ponovo se desila zbrka u kaznenom Rumuna, lopta se odbila do Tumbasevića, a on ju zahvatio volejem i smestio u mrežu.
Samo tri minuta kasnije, odnosno tri minuta nakon početka drugog produžetka, FCSB je ponovo poveo. Posle izvrsne timske akcije i Petre se upisao u listu strelaca.

Posle šestog primljenog gola fudbaleri iz Bačke Topole su značajno klonuli fizički, ali ne i duhom.

Možda i najneočekivaniji gol ipak se desio u 117. minutu kada je "sevnula" kontra domaćina.

Kapiten Tomanović je iskoristio savršen centaršut Banjca i glavom matirao Dukana, a onda pao na zemlju u grčevima.

FCSB je napadao i do kraja preostalog dela produžetka, ali smo otišli na penale.

Prve dve serije nisu videle promašaj, koji se desio u trećoj kada je Banjac jako loše šutirao, pa Dukan nije imao problem da mu odbrani penal.

Pogotci su se desili i u naredna četiri izvođenja, a onda je loptu preuzeo Denis Man, strelac het-trika, i poslao je pored Filipovića.