Hrvatska slavila u Beču i otišla na finalni turnir Lige nacija!

Fudbaleri Hrvatske savladali su Austriju u Beču 3:1 i tako se plasirali na završni turnir Lige nacija.

Izvor: MT

Nedelja, 25.09.2022.

22:40

Tanjug/AP Photo/Florian Særoetter

Aktuelni svetski vicešampioni su zadržali prvo mesto u grupi 1 elitne divizije, te tako obezbedili mesto među četiri najbolje ekipe u takmičenju.

Plasman na Fajnal-for, koji je na programu u junu naredne godine, osigurali su sa 13 bodova, jednim više od drugoplasirane Danske.

Nije im bilo nimalo lako protiv Austrije, koja je eventualnom pobedom mogla da opstane u A Ligi nacija.

Dva gola viđena su u ranoj fazi utakmice. Prvo je Luka Modrić pogodio na asistenciju Vlašića u šestom, da bi rezultata na početak vratio Baumgartner u devetom minutu, posle centaršuta Sabicera.

Imali su Austrijanci nekoliko šansi da stignu i do preokreta, ali je golman gostiju Livaković u više navrata dobro reagovao.

Ralf Rangnik je u 64. minutu odlučio da zameni Marka Arnautovića, koji je sa 104 nastupa postao rekorder u dresu sa državnim grbom. Čini se da su se od tog trenutka koncepcija i sistem domaćih raspali.

Prvo je Livaja u 69. minutu glavom na drugoj stativi postigao gol posle ubačaja Perišića, da bi tri minuta kasnije i Lovren, samo na asistenciju Majera, pogodio na sličan način.

Perišić je ubrzo pogodio i prečku, Austrijanci su pokušavali da se vrate, ali nisu uspeli, te je meč završen rezultatom 3:1 u korist Hrvatske.
EPA-EFE/Liselotte Sabroe
U drugom meču ove grupe, Danska je uzalud savladala Francusku rezultatom 2:0.

Skandinavska selekcija je dva gola postigla u razmaku od pet minuta.

Najpre je Dolberg u 34. minutu odlično reagovao posle centaršuta Damsgarda i samo skrenuo loptu u mrežu Areole.

Prednost Danske duplirao je Skov Olsen u 39. minutu, posle odbitka i kornera, lepo je zahvatio loptu levom nogom i pogodi gol svetskog šampiona.

Francuzi su pokušavali makar da smanje rezultat, ali je Šmajhel u dva navrata dobro reagovao.

Jednom je odbranio udarac Grizmana, a drugi put Mbapea, te je rezultat ostao nepromenjen.