Asistencija Živkovića, PAOK prokockao prednost VIDEO

Fudbaleri Krasnodara savladali su PAOK 2:1 (1:1), posle preokreta u prvoj utakmici plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona.

Izvor: SS

Utorak, 22.09.2020.

20:00

Photo by EPA-EFE/DIMITRIS TOSIDIS

U taboru grčkog kluba nastupila su dva srpska fudbalera sa prezimenom Živković, Živko na golu, a Andrija u napadu, koji je asistirao kod vodećeg gola za PAOK.

Imaće njih dvojica razloga da žale za propuštenim u večerašnjem meču, ali i da se nadaju prolazu u grupnu fazu jer će ovaj dvomeč biti rešen za sedam dana na stadionu "Tumba" u Solunu.

Krasnodar je bio blagi favorit u prvom meču, ali je PAOK bio taj koji je mnogo bolje otvorio meč.

Već u petom minutu dosuđen je penal za goste. Kajo je igrao rukom, a sudija Trupan dodelio najstrožu kaznu.

Izveo ju je Pelkas, ali je očajno šutirao i golman je odbranio njegov pokušaj.

Sjajno je probio Andrija po levoj strani, poslužio saigrača koji je sa peterca zatresao mrežu.

Međutim, u 32. minutu se "desetka" PAOK-a iskupila, ali uz asistenciju Andrije Živkovića.
Ali, već posle sedam minuta gosti su dozvolili Krasnodaru da se vrati u meč.

Kabela je oboren u kaznenom prostoru PAOK-a i sudija je ovog puta dodelio kazneni udarac na drugoj strani.

Izveo ga je Viktor Klasen i za razliku od Pelkasa na drugoj strani bio veoma siguran.

Živko Živković nije imao šansu, jer je lopta išla po sredini gola.
Kako je meč odmicao, tako je PAOK opadao u energentskom smislu, ali su ipak imali najbolju šansu za vođstvo.

U 68. minutu je Švab pogodio stativu i nije imao sreće da donese novu prednost svom timu.
Umesto toga, kazna na drugoj strani.

Kabela je, posle iznuđenog penala, postigao gol kojim je Krasnodar stekao prednost uoči revanša za sedam dana.
Za razliku od svih dosadašnjih rundi, u plej-ofu za Ligu šampiona će se igrati dve utakmice.