Penali i Ronaldo spasli Juventus poraza od Atalante VIDEO

Juventus i Atalanta podelili su bodove u veoma uzbudljivom meču 32. kola italijanske Serije A – 2:2 (0:1).

Izvor:

Subota, 11.07.2020.

23:37

Photo by Valerio Pennicino/Getty Images

Lacio je poražen u subotu popodne, Juventus je bodom pobegao na osam bodova razlike.

Trećeplasirana Atalanta je prekinula niz od 12 uzastopnih pobeda u svim takmičenjima.

Atalanta je dominirala u prvom poluvremenu i zasluženo je vodila posle prvih 45 minuta.

Juventus je delovao bezidejno i nije uspevao da ugrozi gol gostujuće ekipe iz Bergama. Već u 16. minutu Atalanta je došla do prednosti.

Sjajno su kombinovali Papu Gomes i Duvan Sapata, a Kolumbijac je zatresao mrežu poljskog golmana za vođstvo Atalante.
Juventus je do izjednačenja stigao u 55. minutu.

Dibala je centrirao, a lopta je pogodila u ruku Martina De Rona i sudija je pokazao na belu tačku.

Rutinski je jedanaesterac realizovao Kristijano Ronaldo.
Juventus je napadao i pritiskao, imao je dve dobre prilike preko Ronalda, ali se istakao Golini.

I onda u 80. minutu prelep gol Ruslana Malinovskog.

Mjurijel mu je poslao loptu sa leve strane, a Malinovski je sa ivice šesnaesterca poslao "bombu" u donji desni ugao koji brani Ščešni.
Ostalo je još deset minuta i Juventus je krenuo na sve ili ništa.

Ronaldo je u 89. minutu pokušao iz slobodnog udarca i pošto se lopta odbila od živi zid, završila je tik pored leve stative.

I onda je sudija posle kornera svirao novi penal.

Mjuriel je igrao rukom i na katastrofalan način je Atalanta bukvalno poklonila bod.

Još jedan penal realizovao je Kristijano Ronaldo.